Taśmy transportowe – Transport na linii produkcyjnej

Czy wiesz, że dostępne w naszej ofercie produkty są wykorzystywane na szeroką skalę w wielu dziedzinach przemysłu, przez firmy działające w branży wydobywczej, budowlanej, farmaceutycznej, spożywczej oraz wielu innych?

Wszechstronność zastosowania

Prezentowane w tej kategorii taśmy przenośnikowe – transportujące, transportujące okrągłe, a także modularne, to elementy robocze urządzeń powszechnie spotykanych w magazynach, fabrykach, kopalniach, na placach budowy, a także w wielu innych miejscach, w których codziennie przetwarza się duże ilości surowców.

Tego typu rozwiązania pozwalają na sprawne, równomierne transportowanie surowca lub produktów w ramach linii technologicznych. Działanie taśmy przenośnikowej nie jest ograniczone jedynie do momentu dostarczenia surowców do przetworzenia. Po zakończeniu finalnej obróbki produkty przekazywane są dalej – mogą więc zostać zapakowane, a następnie szybko i sprawnie przekazane do magazynu.

Produkty oferowane przez firmę Grawit

Proponowane przez nas taśmy przenośnikowe posiadają parametry techniczne na poziomie, który umożliwia im pracę na różnego rodzaju transporterach. Są wykonywane z różnych materiałów – w zależności od ich projektowanego przeznaczenia i warunków pracy, w których będą działać. Oferujemy modele PVC, PUR, gumowo-tkaninowe, modułowe a także o profilu okrągłym. Aby nasze produkty pasowały do określonych urządzeń transportujących znajdujących się w Państwa przedsiębiorstwach, wykonujemy je na wymiar, zgodnie z przekazanymi wytycznymi w tym zakresie. Dodatkowo, dla jeszcze lepszego dostosowania do charakteru działalności oraz typu przetwarzanych surowców, mogą zostać wyposażone w zbieraki, fale boczne lub kliny wiodące. Dzięki nim znajdujący się na taśmie przenośnikowej sypki materiał nie będzie się rozsypywał, a lepkie surowce , dzięki właściwemu doborowi typu powierzchni roboczej nie będzie przywierał do powierzchni.

Oferujemy modele:

  • PCV,
  • PUR,
  • gumowo-tkaninowe,
  • modułowe,
  • a także o profilu okrągłym.

Aby nasze produkty pasowały do określonych urządzeń transportujących, znajdujących się w Państwa przedsiębiorstwach, wykonujemy je na wymiar, zgodnie z przekazanymi przez Klienta wytycznymi w tym zakresie. Dodatkowo, dla jeszcze lepszego dostosowania do charakteru działalności oraz typu przetwarzanych surowców, mogą zostać wyposażone w dodatkowe:

  • zabieraki,
  • fale boczne,
  • lub kliny wiodące, dzięki którym znajdujący się na taśmie przenośnikowej sypki materiał nie będzie się rozsypywał, a lepkie surowce nie przykleją się do powierzchni.

Solidne i wytrzymałe taśmy przenośnikowe

Naszym wyrobom, w których skład wchodzą materiały pochodzące od czołowych producentów europejskich: Siegling, Chiorino, Esbelt, Habasit oraz Ameral, z pewnością nie można odmówić takich atutów, jak solidne wykonanie oraz wytrzymałość na intensywną eksploatację w niekorzystnych środowiskach pracy.

Aby oferowane taśmy przenośnikowe optymalnie sprawdzały się w swojej roli wykonujemy je zgodnie ze światowymi standami. Rodzaj łączenia taśm transportowych nie jest przypadkowy. W zależności od warunków pracy, rodzaju przenoszonego produktu, oczekiwań co utrzymania przenośnika w czystości , zapewnienia spełnienia drastycznych wymogów utrzymania higieny stosuje się łączenie umożliwiające rozłączenie taśmy lub połączenie na stałe . Połączenie taśm na stałe realizujemy dwoma metodami Pierwsza to metoda termiczna. W tym procesie, przy pomocy specjalnej prasy wykorzystującej do działania ciśnienie oraz temperaturę, odpowiednio przygotowane końce zostają skutecznie ze sobą połączone. Druga, to metoda łączenia poprzez sklejanie przy pomocy odpowiednio dedykowanych do tego klejów. Ta technika łączenia najczęściej jest stosowana dla taśm gumowo-tkaninowych. W przypadku łączenia taśm przenośnikowych z możliwością rozłączenia i zdjęcia ich z przenośnika realizujemy to za pomocą złącza mechanicznego. Jest to technika wykorzystująca specjalne złączki metalowe, dobrane odpowiednio do typu i grubości materiału.

Wieloletnie doświadczenie firmy Grawit

Firma GRAWIT z Wrocławia posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji taśm przenośnikowych. Właściwy dobór odpowiedniego typu produktu do zadania jest możliwy dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu oraz bogatej wiedzy z różnych dziedzin przemysłu. Serdecznie zapraszamy do nawiązania współpracy. W naszej ofercie znajdują się również taśmy transportujące okrągłe oraz taśmy modularne.

W naszej ofercie znajdują się również:

  • Transportujące taśmy okrągłe
  • Modularne taśmy